REHABILITACJA KOLAN DIAGNOSTYKA
POSTAWY
REHABILITACJA
WAD POSTAWY
TURNUSY REHABILITACYJNE KADRA NASI PARTNERZY

Sprzęt na jakim pracujemy

Fizykoterapja 

NOWOŚĆ!
Laser nowej generacji OPTON PRO - 7 WAT (laser wyokoenergetyczny)
Dotychczas stosowane w rehabilitacji LASERY mają moc 1 WAT.
 
 • LASER
 • POLE MAGNETYCZNE
 • KRIOTERAPIA
 • PRĄDY DD, JONOFOREZA, TRABERTA, INTERFERENCYJNE  i inne
 • (40  RODZAJÓW  ZABIEGÓW PRZY UŻYCIU PRĄDU)
 • ULTRADZWIĘKI
 • SOLLUX
Kinezyterapia
Oprócz tradycyjnych pomocy do ćwiczeń takich jak taśmy, berety sensomotoryczne, piłki, hantle itp. dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem jaki jest dostępny w rehabilitacji.
 
PLATFORMA GAMMA
 
PLATFORMA GAMMA to nowoczesna dwupłytowa platforma dynamograficzna. Umożliwia zarówno testowanie jak i trening pacjentów ortopedycznych, po urazach głowy, udarach, a także chorującym na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i dysfunkcje mięśniowe.
Platforma ta, zapewnia profesjonalny trening sportowcom oraz pacjentom z zaburzeniami
równowagi i koordynacji ciała.
 
Trening na platformie
Każde ćwiczenie posiada szereg parametrów, które mogą być modyfikowane, aby jak najlepiej dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Jej dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia płyt względem siebie, co umożliwia
np. trening sportowców w określonej, ściśle związanej z jego dyscypliną sportową pozycji.
 
Trening chodzenia, podskoków i refleksu,trening równowagi i rytmiki, trening wyskoku i równowagi, trening dystrybucji obciążeń i refleksu, trening dystrybucji obciążeń, refleksu, spostrzegawczości, trening wyskoku, refleksu i rytmiki.
 
Testy na platformie
Test chodu
Test dystrybucji obciążeń
Oprogramowanie umożliwia również tworzenie własnych protokołów pomiarowych, eksport
danych do celów statystycznych, tworzenie raportów multimedialnych.
 
PLATFORMA SIGMA
Platforma balansowa SIGMA to nowoczesne urządzenie do treningu równowagi i propriocepcji. Trening na platformie na ma celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego odpowiedzialnych m.in. za kontrolę równowagi.
 
4 różnej wielkości nasadki pozwalają na stopniowanie obciążenia i zwiększanie stopnia trudności ćwiczeń.
 
Trening na platformie
1. w jednej płaszczyźnie (strzałkowej lub czołowej) lub w dwóch płaszczyznach
2. w pozycji siedzącej lub stojącej
3. jednonóż/obunóż
Dźwiękowa i wizualna informacja zwrotna dla ćwiczącego – BIOFEEDBACK  umożliwia prawidłowe dociążanie stóp, przenoszenie ciężaru ciała, stabilizację miednicy, a także uaktywnienie słabszej połowy ciała.
Sprzężenie z programem komputerowym pozwala na dobrą diagnostykę, odpowiedni dobór ćwiczeń i skuteczne postępowanie rehabilitacyjne.
Platforma Gamma to:
- atrakcyjna forma ćwiczeń w postaci zabawy, oprócz sfery ruchowej doskonale stymuluje koordynację wzrokowo - ruchowo - słuchową, spostrzegawczość, skupianie uwagi itp.
- łatwa ocena możliwości szybkościowo - siłowych człowieka.
 
 
ZESTAWY DO OCENY I ANALIZY POSTAWY CIAŁA, ORAZ GEOMETRII I ZAKRESU RUCHU KRĘGOSŁUPA ZA POMOCĄ ULTRADŹWIĘKOWEGO WSKAŹNIKA PUNKTOWEGO ZEBRIS APGMS
 
System do analizy postawy Zebris APGMS Pointer pozwala na badanie zakresu ruchu i kształtu krzywizn segmentów kręgosłupa podczas wykonywania określonych testów (np.: Schobera lub Otta) jak również na ocenę sylwetki w pozycji statycznej.
System umożliwia ocenę  ruchów poszczególnych odcinków kręgosłupa takich jak: zgięcie, wyprost, zgięcie boczne. 
Badanie systemem ZEBRIS  pozwala na przedstawienie standardowych wyników takich jak:
 • zakres krzywizn kręgosłupa w różnych odcinkach i w różnych płaszczyznach,
 • ustawienie (nachylenie) segmentów ciała względem siebie,
 • charakterystyczne parametry ustawienia określonych segmentów ciała: kąt nachylenia kości krzyżowej, ustawienie miednicy, obręczy barkowej,
 • zakres ruchomości poszczególnych odcinków kręgosłupa oraz całkowitą ruchomość miednicy|
  i kręgosłupa.
 
SYSTEM TERAPI MASTER
System ćwiczeń jest bezbólową, bezwysiłkową terapią funkcjonalną, gdzie pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu. Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu, jak podczas ćwiczeń w wodzie, a do tego wykonuje się je bardzo precyzyjnie zgodnie z osiami ruchu. Rozluźnienie napiętych mięśni jest osiągane poprzez powtarzające się bezbólowe ruchy.
Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do prawidłowego poziomu funkcjonalnego. Terapeuta, wykorzystując system Terapi Master, indywidualnie dobiera program ćwiczeń, które nie powodują bólu ani nacisku na uszkodzoną tkankę. Stosowanie aparatu TERAPI MASTER jest bezpieczne dla pacjenta przy kontynuacji ćwiczeń w domu. Regularne ćwiczenia na TERAPI MASTER poprawiają ogólną sprawność fizyczną, ćwiczący toleruje większy wysiłek oraz szybciej powraca do formy po przedłużonym wysiłku fizycznym.
 
TERAPI MASTER jest doskonałym dodatkiem do innych ćwiczeń ruchowych. Dziesięciominutowy trening na TERAPI MASTER po biegach, jeździe na nartach lub pływalni jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń do zachowania dobrej kondycji i ogólnej formy.
 
promocje linmed
LinMed Rehabilitacja
Al. Komisji Edukacji Narodowej 97
(przy metro Stokłosy)
02-777 Warszawa
tel: 022 855 09 44 mobile: 696 880 083

GODZINY OTWARCIA

pon - pt:
9.00 - 20.00
godziny otwarcia linmed
sob:
10.00 - 14.00

WSPÓŁPRACUJEMY Z: