rehabilitacja ursynówfizjoterapia ursynówfizjoterapeuta ursynowortopeda ursynówbiałowąsfizjoterapia imielin
Rehabilitacja i ortopedia
dla dzieci i dorosłych
nieprzerwanie od 2000r.
więcej

Rehabilitacja dla dzieci


Problem wad postawy u dzieci zaczyna się już od szkolnych lat. Ciężki plecak, brak aktywności fizycznej czy też spędzanie wielu godzin przed telewizorem powoduje zmiany w ustawieniu kręgosłupa, zaburzenia mięśniowe a co za tym idzie patologiczne zmiany w obrębie osi ciała. Odchylenia od prawidłowego ustawienia kręgosłupa prowadzą w następstwie do licznych zespołów bólowych a w przyszłości do zmian zwyrodnieniowych, czy też zmian w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Dlatego tak ważne jest zainteresowanie się tematem kręgosłupa naszych dzieci już za młodu. Zachęcamy do profilaktyki oraz diagnostyki wad postawy i skolioz w naszej placówce u wysoce wykwalifikowanej kadry terapeutów.  Nowoczesne metody pracy z dziećmi  z wadą postawy czy też skoliozą pozwalają nam na uzyskanie bardzo dużych postępów.  Plan rehabilitacyjny dobierany jest indywidualnie do danego pacjenta. 

Zakres naszej działalności w lecznictwie dzieci:
  • skolioza,
  • plecy okrągłe,
  • klatka piersiowa kurza, lejkowata, 
  • choroba Scheuermanna,
  • koślawość i szpotawość kolan,
  • płaskostopie,
  • stany po urazach ortopedycznych takich jak: złamania, zwichnięcia, skręcenia
  • stany przeciążeniowe mięśni

Turnus rehabilitacyjny

Nasza placówka słynie również z organizowania turnusów rehabilitacyjno-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z wadami postawy, chorobą Scheuermanna, skoliozą. Odbywają się one w malowniczej scenerii Dworku nad Pilicą. Urokliwa architektura, czysta rzeka, drewniane pomosty z tarasami wypoczynkowymi, w którym naturalnie się wypoczywa i regeneruje siły. A dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu naszej kadry LINMED i  STOŁECZNEGO CENTRUM REHABILITACJI W KONSTANCINIE z oddziału Wad Postawy i  Skolioz zapewniamy profesjonalnie programy terapii. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.dworeknadpilica.pl oraz kontaktu z Linmed. Odpowiemy na wszelkie pytania.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego

 
Turnus rehabilitacyjny

Kadra

Lekarze
Rehabilitanci dla dorosłych
Rehabilitanci dla dzieci i młodzieży
Rehabilitacja dla dzieci i dorosłych
nieprzerwanie od 2000r.

KONTAKT

LINMED ORTOPEDIA I REHABILITACJA
Al. Komisji Edukacji Narodowej 99
02-777 Warszawa
wejscie od ulicy Dzwonniczej (przy dzwonnicy kościelnej)
mapa dojazdu
Godziny otwarcia
pon - pt: 8.30 - 20.00 sob: 9.00 - 15.00
Działamy od 2000r.